Klima Tavsiye İle Alınmalı

Çok sıcak yaz günlerinde, klimalı ortamlar aranır. Bu ortamlarda büyük bir rahatlama oluşturulur. Bu rahatlama için, klima önerileri tercih edilmelidir. Önerilerle hareket edenler, işi bilenlerle hareket edenler, en iyi neticeyi yakalar. Bu nedenle klima tavsiyeleri sunulmuştur.

1-Servisiniz satış öncesi ve sonrası sizi mağdur etmemelidir. Güvenilir olmalı, garanti şartlarında size avantajlar sunmalıdır. Bu şekilde rahat edersiniz.

2- En iyi klimadan bu işin uzmanı servisler anlar. Bu nedenle klima seçiminde, uzman yetkililer tercih edilmelidir.

3- Klima alacağınız ortam tam olarak tasvir edilmelidir. Büyüklüğün tam olarak tespit edilmesi, en verimli klimayı almanızda etkilidir. Ortama göre büyük klima, çok çalışır ve çok soğutur. Fazla enerji harcar. Ses yapmaya başlar. Bu nedenle salon tipi klimalar büyük ortamlar için alınmalıdır. Küçük ortamlar için split tipi alınmalıdır.

4- Enerjiden tasarruf etmek istiyorsanız, A enerji klima alın. İçten dışa, dıştan içe enerji aktarım konusu ile ilgili olan EER-enerjili ya da COP performans yüksek olmalıdır. Enerjinin etkili olması, verimli klima demektir. Verimli çalışan klima için verimli enerji gerekir.

5- Kış aylarında da iyi kullanmak için, ısıtması iyi olan klimalar seçilmelidir. Bu nedenle inventer klima tercih edilmelidir. -15 derce soğuğu kıran, inverter klimalar, yaz aylarında da serinletme yapmaktadır. Bu şartlara bakarak, klima alırken dikkat edilmesi gerekenler meselesi, daha iyi tahlil edilmelidir.

6- Nemle mücadelede nem alma özellikli klimalar tercih edilmelidir. Çok sıcak olmasa da ortamın nemli olması da insanı rahatsız eder. Bu nedenle, sıcaklık ayarı yanında nem ayarı olan klimalar tercih edilebilir. Bu klima tavsiyesi, nemli ortamlar için dikkat edilmelidir.

7-Filitresi klasik olan klimalar, toz ve poleni temizler. Ancak yeni çıkan filtreler toz, polen ve alerjik partikülleri de temizlemektedir. Bu özelliğe dikkat etmek, daha sağlıklı ortam demektir. Sağlıklı ortamlar için klima alırken dikkat edilmesi gerekenler maddesi dikkate alınmalıdır.

8- Havayı temizleyen, ısıtan ve soğutan neo plasma özelliği, sağlıklı ortamlar için tercih edilebilir. Filtresi normallere nazaran temizlenmeye ihtiyacı yoktur. Elektrik tasarrufu sağlanmaktadır.

9- Sessiz, sakin ve rahat ortamlar için, inventer klima tercih edilmelidir. Bu klima tavsiyesi, gürültüden azami rahatsız olanlar içindir.

10- Ortamın sıcaklığını dengeleyen ve ona göre sıcaklık ayarı yapan klimalar, en iyi neticeyi sunmaktadır.

11- Rüzgâr esintisi isteyen ve ona göre klima tercih edenler, doğal rüzgâr esintili otomatik hava yönlendirme özellikli klima tercih edilmelidir.

12- 24 saat çalışma özellikli ve sıcaklık ayarı yapabilen klimalar, dengeli sıcaklık için tavsiye edilir.

13-R 410 A gaz ile çalışan klimalar, çevre dostu olup, en iyi çevre koruma sistemine sahiptir.

Kırmızı Ayakkabı Oje İle Boyanır Mı?

Birçok kadın kırmızı ayakkabı tutkunudur ancak kırmızı ayakkabılar günlük hayatımızda pek kullanabileceğimiz rahat kombin malzemesi değildir. Yine de modaya az da olsa yakın olan kişilerin dolaplarında kırmızı bir ayakkabıyı görmek mümkün.

Özellikle kadınların vazgeçilmezi olarak bilinen bu ayakkabı rengi maalesef yıpranma ile karşılaşıldığında, yenisini almak yerine çözüm yolları daha fazla aranmaktadır.” Kırmızı ayakkabı oje ile boyanır mı? ” sorusu, neredeyse ojenin hayatımıza girdiği günden beri kulaklarımızda dolaşan bir çözüm arayışıdır. Ancak her kırmızı ayakkabı maalesef oje ile boyanamaz.

Kırmızı Ayakkabı Oje İle Boyanır Mı?

Öncelikle ayakkabınızın kumaş ve doku yapısı bu çözüm için uygun olmalıdır. Rugan bir ayakkabının üzerinde sürtünmelerden oluşan bir yıpranma ve soyulma mevcutsa, ayakkabınızın renginde kullanacağınız bir oje ile ayakkabınızın üstünde bulunan bu defoyu elbette ki yok edebilirsiniz. Ancak eğer deformasyona uğramış ayakkabınız rugan değil de, süet tarzı bir ayakkabı ise maalesef hiç bir oje bu sorunu gidermek ve yenileyebilmek için kullanılamaz. Süet, tüylü bir dokuya sahip bir madde olduğundan oje deformasyonu kapatmak için başvurulabilecek bir çözüm yolu değildir. Hatta ayakkabınızı daha da deformasyona uğratacağınızı söyleyebiliriz. Ancak rugan ayakkabılar ya da parlak ve kaygan yüzeyli dokulara sahip olan ayakkabılar üzerinde rahatlıkla oje kullanılabilir.

Kırmızı ayakkabıların ömürleri oje sayesinde yeni alınmış hallerini uzun süre korumaktadır. Ancak kırmızı ayakkabı rugan olmalıdır. Eğer kırmızı rugan ayakkabınızın tam rengini kırmızı bir oje ile yakalayabilmişseniz, muhakkak o ojeden 2 tane almalısınız. Biri tırnaklarınız, biri de ayakkabınız için. Rugan ayakkabınızın eskimiş veya soyulmuş olan kısmına ojeyi sürmeden önce ayakkabının en sağlam kısmına hafifçe sürerek deneme yapmanızı ve sürme işlemi tamamlandıktan sonra üzerine tırnak cilası veya vernik sürmeniz, yapılan işlemin ömrünü daha da uzatacaktır.

Ev Dekorasyonu Sıra Dışı Olmalı Mı?

Sıra dışı şeyler nasıl görünür?

Genelde çoğu insanlar rutin hayatta sıra dışı şeylerden has alırlar nedeni ise günlük hayatı çalışma konusu olsun her türlü sorunlar ile karşılaşıyor. Çoğu insan evinin çok iyi bir dekorasyon ve güzel bir tarzda olmasını çok ister. Bu nedenle çok evi ne çok klasik nede çok sıra dışı olmasını ister. İnsanoğlu beğenme içgüdüleri her şeyin çok sıra dışı ve herkesçe göze batan bir dekorasyon kimse hayır demez.

Evde bir kapı yapılınca duvar boyası, mobilya avize vb. eşyalar hep uyum içindedir. Aslında bir insan kendisi için ne istiyorsa dekorasyon tarzı o olur. Yaşlı bir amcanın pembe bir duvarı olur mu? sorusuna herkes gülünç ile karşılar nitekim sıra dışı kavramı insanın kendisine bağlı bir kavram olup bir kişinin ağaç, doğa sevdalısı olup evinde ağaç dekorasyonları olması hiçte klasik durmaz veya bir sanatçının evinin köşelerinde kırmızı, sarı gitarlar duvarlarında nota resimleri gibi şeyler ev dekorasyona iyi hoş gelen ve çoğu iç mimar insanın ruhuna göre dekorasyon yapması hiçte göze batmaz ”Güneş binaya çarpana kadar binanın ne kadar muhteşem olduğunu bilmiyordum” der ünlü mimar Louis Kahn o güneşte siz oluyorsunuz demek. İnsanoğlu içgüdülerine göre yaşar açlık, aşk vb. şeylerdir. Dekorasyon bunların içindendir. Ev abartılı olmadığı sürece ve herkesçe hoşnut bir görüntüsü varsa veya abartılı olsa da problem yaşanmaz.

Uzun lafın kısası insanlar içgüdüsüne göre hareket eder. Sıra dışı olma konusunda nesnel bir davranış söz konusuna gelirsek bence sıra dışı olabilir. Ren​​​​​k ve canlılık insana yüzüne güneşin aydınlığı gibidir.

Sıradan olma sıra dışı ol. Ev Dekorasyonu Sıra Dışı Olmalı Mı? sorusuna ruhunuz cevap vermeli.

Yatak Odası Aydınlatma Modelleri

Yatak Odası Aydınlatma Modelleri

Bir evin dekorasyonu sırasında yapılması gerekenlerin başında aydınlatma seçimi gelmektedir. Günün hemen hemen yarısının geçtiği yatak odasında da aydınlatmanın önemi büyüktür. Yatak odası genellikle akşam kullanıldığından aydınlatmanın önemi artmaktadır. Odanın tarzına göre seçilmesi gereken aydınlatmalar işlevselliğinin yanı sıra dekoratif özelliğine göre de tercih edilmelidir.

Klasik sevenler odalarında avizeyi tercih ederken, spor ve rahatlığı tercih edenler daha tavana yakın modelleri tercih etmektedir. Yatak odasında genel olarak sarı ışık kullanılması beyaz ışığın yorucu olmasından kaynaklanmaktadır. Tasarruflu ampuller yerine sarı ışığın tercih edilmesi ışık ayarının yapılabileceği anahtarların bulunmasıdır. Bu anahtarlarla daha loş bir ortam sağlanarak daha rahat olunabilir ya da daha yüksek enerjiyle görme açısı genişleyebilir. Led ampullerin kullanılması da hem görüntü açısından hem de ekonomik açıdan kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır.

 Yatak Odası Baç Ucu Aydınlatma

Gün içerisindeki koşturmaca ve yoğunluklarından yorulan insanlarımız daha çok başucu aydınlatmayı Yatak Odası Aydınlatma Modelleritercih etmektedir. Sadece bulunduğu alanı aydınlatması ve loş bir ortam sağlaması insanlar açısından kolaylık sağlamaktadır. Yatak odası aydınlatma modelleri arasından en sık tercih edilenin başucu aydınlatma olması kapatma kolaylığından da kaynaklanır. Uyuma hissi geldiğinde kolay hareketlerle kapatılıp herhangi bir problem olduğunda kolaylıkla açılabilir.

Kitap okumayı sevenler için vazgeçilmez güzelliklere sahiptir. Başucu aydınlatmalarında klasik yarı ya da beyaz ışık yerine mavi, kırmızı, mor gibi farklı renkler de kullanılabilir. Işıksız ortamda uyuyamayanlar ve tepeden gelen ışıkla rahatsız olanlar için hem farklı bir atmosfer hem rahatsız olmadan uyuma rahatlığı sağlar. Başucu aydınlatmalar yerine kullanılabilecek olan bir diğer aydınlatma çeşidi de duvara monte edilen apliklerdir. Apliklerin günümüzde daha az kullanıldığı görülmektedir. Bunun nedeni ise başucu aydınlatmalarının daha güncel tasarımla üretilmiş olmasıdır.

Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

Oturma odası yaşam alanı içerisinde belki de en çok vakit geçirilen alanlardan biridir. Bu nedenle oturma odalarını dekore ederken daha özenli olmalı ve sizi yormayacak bir yaşam alanı oluşturmalısınız. Oturma odası dekorasyon fikirleri ile size özel yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

 Oturma Odası Koltukları Nasıl Olmalı?

Oturma odasından kullanılacak koltuk seçimini yaparken öncelikle odanızın şeklini göze almalısınız. Eğer dikdörtgen bir odayı oturma odası olarak kullanacaksanız köşe koltuk tercih edebilirsiniz. Böylece alanınızı daraltmayacak ve ihtiyacınız olan başka eşyalara ya da dekoratif eşyalara alan yaratmış olacaksınız.

Köşe koltuğun yanı sıra küçük oturma grupları da sizin için yararlı olabilir. Örneğin bir tane üçlü koltuk, bir adet berjer koltuk ve bir adet ikili koltuktan oluşan bir oturma grubu ile misafilerinizi daha konforlu ağırlayabilirsiniz.

 Oturma Odasında Eşya Yerleşimi Nasıl Olmalıdır?

Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri Oturma odasında eşya yerleşimi yaparken de yine odanızın şekli önemlidir. Koltuklarınızı doğru alana konumlandırdıktan sonra tv ünitesi yerleşimini koltukların tam karşısına denk gelecek şekilde yapabilirsiniz. Ancak mesafesi önemlidir. Televizyon izlerken koltuklarınızla mesafesi çok yakın olmamalıdır.

Ayrıca oturma odasında kullanacağınız eşya yoğunluğu fazla olmamalıdır. Bu nedenle çok amaçlı eşyalar tercih etmelisiniz. Mesela kitaplık ile tv ünitesi için ayrı ayrı yer işgal etmek yerine kitaplık olarak da kullanabileceğiniz tv ünitelerini tercih edebilirsiniz.

 Oturma Odası Aksesuar Seçimi

Oturma odası için çok yoğun aksesuar kullanmamalısınız. Küçük aksesuarları tv ünitesine Oturma Odası Dekorasyon Fikirlerikonumlandırabilirsiniz. Halı seçiminizi, koltuklarınızın rengine göre kombinleyebilir ve perde seçiminde hakim olan renklere uygun tercihler yapabilirsiniz. Avize ve lambader tercihlerinizde de yine oturma odanızın büyüklüğü dikkate alınmalıdır. Eğer küçük ve tavanı alçak bir oturma odanız var ise ışığı yukarı doğru veren bir ışıklandırma tercih etmelisiniz. Ayrıca kullanacağınız lambader mutlaka oturma alanınızın hemen yanında olmalıdır. Karşınızda kalan ışıklandırma gözünüzü yorabilir.

2017 Modern Genç Odası Mobilyaları

2017 Modern Genç Odası Mobilyaları

Farklı tasarımlarıyla gençler için özel olarak dizayn edilen genç odaları evinize yeni bir soluk katıyor.  2017 Modern Genç Odası MobilyalarıGençlerin beğenilerine ve zevklerine hitap eden çeşitli modelleri üreten firmalar son yıllarda çıtayı daha da yükselttiler. Artık gençlerin yasam tarzlarını ve hayallerini odalarına yansıtmaları mümkün.

Odalarını yenilemeyi düşünen gençler için tasarlanmış olan 2017 modern genç odası mobilyaları gençlerin her türlü beklentisini ve ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik detaylı ve titiz bir çalışmanın ürünü olarak sunulmaktadır. Her bir detay dikkatle düşünülmüş ve beklentilerin çok üzerinde bir tasarımla birleştirilmiş. Sonuç olarak ortaya modern, şık, kullanışlı ve estetik ortamlar çıkarılmış.

 Gençler İçin Parlak Fikirler

Heyecanlı ve dinamik yapılarını odalarına taşımak isteyen gençler için hayal unsurları da kullanılarak oluşturulmuş çok farklı genç odaları tasarımları mevcut. İsterseniz odanızı bir deniz altına isterseniz bir yarış pistine dönüştürebilirsiniz. Araba modelli yataklar ile garaj şekli verilmiş dolaplar ve bu ortama uygun çalışma masası ve çeşitli aksesuarlar ile odanız için hoş bir sunum oluşturabilirsiniz. Ya da dümeni, kapıları ve yuvarlak camları ile deniz altı görünümüne sahip modeller ilginizi çekebilir. Pek çok değişik açıdan düşünülmüş ve hayata geçirilmiş tasarımlar arasında kişisel her zevk için bir modele rastlamak oldukça kolaylaştırılmış.

 Tercih İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mobilya seçiminizi yaparken zevkinize uygun olmasının dışında dikkat etmeniz önerilen bir kaç önemli nokta bulunmaktadır. Mobilyaların ayaklarının yüksek olması oda içerisinde dekorasyon değişikliği yapılmak istendiğinde mobilyaların daha rahat hareket ettirilmesini ve yer değişikliğinin daha kolay yapılmasını sağlar. Ayrıca temizlik işleminde de rahatlık sunar. Mobilyaların kaliteli, sağlam ve ergonomik olması her durumda aranan bir özelliktir. Bu şekilde uzun bir zaman mobilyalarınızı sağlıklı ve konforlu bir şekilde kullanabilirsiniz.