En Çok Oyunu Hangi Yaş Oynamaktadır?

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle bir sürü yenilikler ile karşılaşılmıştır. Bunlardan birisi ise oyun sektörü. Her geçen gün oyun sektörünün kendisini bir adım ileriye taşımasıyla sektöre olan ilgi daha da artmıştır. Atariler ile başlayan bu devir konsollara oradan bilgisayarlara ve telefonlara kadar gelmeyi başarmıştır.

 Oyun Türleri!

Kitleden kitleye değişen oyun anlayışı birden fazla türün ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Günümüzde FPS (First Person Shooter), TPS (Third Person Shooter), MOBA (Multiplayer Battle Online Arena) gibi çeşitli dallara ayrılmış ve bu oyun sektöründeki çeşitliliği gün geçtikçe artmaya devam etmektedir. Bu kadar fazla tür varken oyun sektörünün galip yaş kitlesi kimler, en çok oyunu hangi yaş oynamaktadır? Oyunları en çok çocuk yaş grubu oynamaktadır. Oynadıkları oyun türü olarak MOBA gösterilmekte. MOBA türünün en çok oynanma sebeplerinden birisi de Free-To-Play olması, siz cebinizden bir para vermeden bu oyunu oynayabiliyorsunuz ve ailelerinden zar zor para alan bu çocuklar paralarını çarçur etmemek için bu yolu daha uygun görmüşlerdir.

 Oyunları Sadece Çocuklar Oynamıyor!

Günümüzdeki oyuncu kitlesi sadece MOBA oynamıyor. Olgun yaşa gelmiş insanlar mümkün olduğunca bu türden uzaklaşıp TPS-FPS türündeki oyunlara, diğer türlere göre biraz daha ilgili ve çocuk oyuncu kitlesinden uzakta durmak isteyenlerle dolu. Bu yaş kitlesi daha çok hikaye tabanlı oyunlardan ve A++ dediğimiz yani iyi emek ve para harcanmış yüksek grafikli oyunlardan hoşlanan bir kitle. Bu kitlenin oyun ihtiyacı zor gideriliyor. Bunun en büyük sebebi AAA oyunlarının yüksek maliyetli oyunlar olmasıdır. Her yaş kitlesinin farklı bir oyun anlayışı var. Çocuk yaştaki kişiler (9-15 yaş grubu) daha çok MOBA oyun sektörüyle ilgilenirken, olgun bireyler (16-30 yaş grubu) hikâye tabanlı, film izlemiş hissiyatı verecek oyunları tercih ediyorlar.

Sosyal Medya Haberleri Nasıldır ?

Sosyal Medya Haberleri Nasıldır ?

Kullanımı giderek artan sosyal medya platformlarında artık çok çeşitli içeriğe sahip paylaşımlar bulmak mümkündür. Bu mecrada haber kanalları, siteleri ve düşük bütçeli kuruluşlar sosyal medya kullanarak tanınırlığını arttırmaya çalışmaktadır. Bilgi paylaşımının hızlanmasıyla birlikte doğru haber paylaşımı da ters orantıyla azalmaktadır. Buna engel olmaya çalışan bazı kurum ve kuruluşlar olsa da bu geniş mecraya tam olarak hükmetmek neredeyse imkansızdır. Bu yüzden haberlerin doğruluğunu ve yanlışlığını anlayabilmek ve anlatabilmek oldukça önemli bir durumdur. Yanlış bir haberi yazmak kadar yaymak da aynı derecede hatalı bir sosyal medya kullanımıdır. İnternet kullanımı konusunda bilinçlenme gereği burada devreye girer. Çünkü artık internet dediğimiz mecra eğlence unsurunu barındırmasının yanında bilgi paylaşımına da erişim sağlamaktadır.

 Sosyal Medyada Doğru Haber Nasıl bulunur?

Sosyal medyadaki bu yoğun paylaşım akışı arasında doğru haberleri edinebilmek aslında çok zor değildir. Sosyal Medya Haberleri Nasıldır ?Bir haberi sadece tek kaynaktan almak büyük bir yanlıştır. İki veya daha fazla kaynaktan haberin doğruluğunu öğrenmek haberin hem doğruluğunu hem de farklı bakış açılarının görülmesine yardımcı olur. Bu konuda kişisel hesaplara güvenilirlik oldukça düşüktür. Doğrulanmış sosyal medya hesaplarında birden fazla araştırmayla birlikte istenilen habere ve doğru bilgilere ulaşmak mümkündür. Bu konuda son zamanlarda yapılan haberleri doğrulama görevini üstlenmiş kurumlar da bulunmaktadır ki sosyal medyadaki kirliliği tüm açıklığıyla gözler önüne sermektedir.

 Sosyal Medyada Yalan Haber Nasıl Engellenir?

Bir haberi birden fazla kaynaktan farklı şekilde yazıldığına rastlanması durumunda, bu yanlış anlaşılmanın artmadan engellenmesi adına sosyal medyanın kendi yöneticilerine bildiri yapılması gerekmektedir. Bu bilinçlenme artarsa sosyal medya tamamen doğru haberlerin, doğru bilgilerin paylaşıldığı bir platform haline gelerek, daha da kaliteli bir mecra haline gelerek kalitesini ortaya koymuş olacaktır.

Wifi Nasıl Bağlanılır?

Günümüzde hemen hemen her cihazda bulunan wifi çok yaygın olarak internete bağlanmakta kullanılmaktadır. İşte size wifi nasıl bağlanılır sorusunun açıklamalı cevabı öncelikle wifi ile internete bağlanmak istediğiniz cihaz her ne ise bu cep telefonu, bilgisayar, tablet olabilir kullandığınız cihazınızın ayarlarından wifi ayarlarını açık hale getirmekle işe başlıyorsunuz.

Bu seçeneği aktif hale getirdikten sonra kendinize ait olan kablosuz internetinizi ya da yakınlarda kullanılan şifresini bildiğiniz bir kablosuz interneti wifi tarama bölümünden taratarak buluyorsunuz.

wifi nasıl baglanılır

Tabi wifi den internete bağlanabilmek için öncelikle kendinize ait ya da yakınlarda kullanılan bir kablosun internet olması şart. Bu anlatılan şartlar uygun hale geldiğinde kullandığınız cihazın wifi tarama arama bölümünde sinyalini bulduğu kendinize ait olan ya da yakınlarda kullanılan şifresini bildiğiniz isimle çıkan kablosuz internet seçeneğini buluyorsunuz.

Şifresini bildiğiniz internet ağına tıkladığınız da bağlan seçeneği karşınıza çıkacaktır sizin yapmanız gereken ise orda şifre istenen yere kendinize ait ya da tanıdığınız birine ait ama şifresini bildiğiniz size ait olan şifreyi girdikten sonra bağlan seçeneğini tıklayarak internete bağlana bilirsiniz.

 

Mail Adresine Nasıl Bağlanırım?

Siz de bir aktif e – posta kullanıcısı iseniz ve mail adresinize nasıl erişim sağlayacağınız ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu konuda tüm beklentilerinizi giderebileceğimizi söylemek isteriz. Artık sizde mail adresine nasıl bağlanırım ile ilgili tüm sorularınıza bizimle yanıt bulmayı başarabileceksiniz.

mail adresine nasıl bağlanırım

Bakıldığında öncelikle hangi hesap üzerinden e-posta adresi aldıysanız o siteye bağlanmanız gerekmektedir. Bundan sonra e- mail hesaplarınıza giriş yapmanız için daha önceden tespit ettiğiniz adres ve şifre bilgilerinizi girmeniz ve tamam tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Bu sayede sizde bütün hesabınızı hemen kontrol edebilme ve işlemlerinizi yapabilme imkânını elinizde bulundurabileceksiniz.

Tüm bunlar pc üzerinden yapabileceğiniz gibi isterseniz tabletlerinizden dilerseniz de tüm uyumlu cep telefonlarınızdan da internet paketiniz olduğu takdirde yapabileceksiniz. Son derece kolay bir işlem olan bu yöntem ile artık istediğiniz her zaman e- posta hesaplarınızı kontrol edebileceksiniz. Sizde başarılı ve sorunsuz bir şekilde mail adresinize bağlanmanız için tüm bu bilgileri deneyebilirsiniz. Bütün ziyaretçilerimize keyif dolu bir hafta dileriz.