Binance

Binance Hakkında Güncel Bilgiler

Kripto paraların işlem gördüğü bir platform olan Binance’nin nerede ve kimin tarafından kurulduğu birçok kişi tarafından merak ediliyor. Çin’de kurulan Binance aynı zamanda CEO’su olan Changpeng Zhao tarafından kuruldu. Bu platformun Japonya ve Tayvan gibi Uzak Doğu ülkelerinde birçok şubesi bulunmaktadır. 

Binance Ne Zaman Kuruldu? 

Genel merkezi Malta’da olan Binance’nin kuruluş tarihi 10 Haziran 2017’dir. Yaklaşık 4 yıldır hizmet veren Binance’nin kurucu ortakları ise Changpeng Zhao ve Yi He’dir. 

Binance Üye Sayısı Kaç? 

Binance’nin Türkiye’deki üye sayısı yaklaşık 1 milyonken, dünya genelinde bu sayısı 112 milyondur. 

Binance Kayıt İşlemleri 

Binance’ye kayıt olma işlemleri hem e-posta üzerinden hem de cep telefonuyla pratik bir şekilde yapılabilir. Hesap açma sürecini başlatmak  için öncelikli olarak nerede yaşadığınızı belirtmeniz gerekiyor. Daha sonra e-posta ve şifre girilerek saniyeler içerisinde siteye üye olunabilir. İsteyenler e-posta güncellemelerine abone olarak en son yeniliklerden haberdar olabilir. 

Binance’ye üyelik işlemlerini cep telefonu üzerinden yapanlar ise telefonlarına gelen kodu yazarak üyeliklerini aktive edebilirler. Daha sonrasında cep telefonu / e-posta ve şifre ile siteye giriş yapılabilir. 

Binance’a Nasıl Para Yatırılır? 

Binance’a hem banka hem de kredi kartı ile para yatırılabilir. Binance sitesine girerek ”bakiye ekle” butonuna tıklayarak da para yatırma işlemleri kısa sürede tamamlanabilir. Cüzdan adresine havale ya da EFT yaparak para çekilebilir. Para çekme işlemini başlatmadan önce ağ seçilmelidir. TRC20 ve BEP20 ağı, mevcut seçenekler arasında yer alıyor. 

Binance’de Alım Satım Kuralları Nelerdir? 

Kripto ticaretinde başarılı olmak isteyenler Binance alım satım kurallarını bilmeli ve bu kurallara uygun bir şekilde strateji geliştirmelidir. BNB ve BTC piyasalarında yer alan minimum alım – satım miktarı ve minimum miktar artışı göz önünde bulundurularak işlem yapılmalıdır. Bunun dışında dikkat edilmesi gereken diğer kurallar şu şekilde sıralanabilir: 1- Minimum Emir Büyüklüğü 2- Minimum Fiyat Hareketi 3- Maksimum Piyasa Emri Miktarı 

Binance’de Finans İşlemleri 

Binance’de farklı finans işlemlerini birlikte yapmak ve daha fazla kazanmak mümkün. Liquid Swap ile likide sağlayıcısı olmak ve Binance pay ile komisyonsuz kripto göndermek, ilk seçenekler arasında yer alıyor.

Daha fazla ödül madenciliği yapmak isteyenlerin ilk tercihi  Binance Pool. Binance pool ile havuza bağlanılabilir ve daha fazla kripto ödülü kazanılabilir. Kriptolarını dönüştürmek isteyenler Binance VISA kart üzerinden işlem yapabilir. Staking ve Lapuncpool da Binance’nin geniş portföyünde yer alıyor. 

Binance Güvenilir mi? 

Henüz kripto borsasına yeni girmiş olan kişilerin sıklıkla sorduğu soruların başında binance güvenilir mi sorusu geliyor? Avrupa ve Asya ülkelerinde onlarca şubesi ve yüz milyondan fazla üyesi bulunan Binance, en güvenilir borsa platformlarından biridir. Kullanıcılar haftanın 7 günü, 24 saat, güvenli bir şekilde para yatırabilir ve para çekme talebinde bulunabilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.