Bebeğinizin İlk Eşyaları Ve Hastane Çantası

Bebeğinizin İlk Eşyaları Ve Hastane Çantası

Öncelikle kafamızda ki soru işaretlerini kaldırmalıyız kucağınıza alacağınız küçücük bir bebek sürekli üst baş Bebeğinizin İlk Eşyaları Ve Hastane Çantasıdeğiştiremeyeceksiniz bu sebeple gereğinden fazla giyim almaya gerek yok her şey olması gerektiği gibi olmalıdır. En çok gerekli olan ihtiyaçlardan bahsetmek gerekirse bunların başında ( 0-3 ay) kusma durumu nedeni ile ağız bezi çok önemli ve sırasıyla, yan yatma yastığı, ilk kırk günlük süre için üşütmemesi açısından penye şapkalar ve eldivenler, şampuan, vücut losyonudur.

Ayrıca yeni doğan bebek bezi, pişik kremi, nazal aspiratör, küvet ve küvet filesi, yumuşak kumaşlı bebek havlusu, biberon, fazla gelen sütünüzün muhafazası için süt poşetleri, yalancı emzik, her ihtimale karşı araştırıp kullanmaya karar verdiğiniz bir mama, bebek telsizi, kullanışlı bir bebek beşiği, ana kucağı, bebek arabası, başlıca ihtiyaçlar listemizde kesinl ikle olmalıdır.

Bebeğinizin İlk Eşyaları Ve Hastane Çantası

Gelelim yeni bir hayata başlangıcın ilk günü için hazırlığa, hastane çantamızda olması gerekenlere gelirsek; Minik bebeğinizin hastane çıkış takımı bunun içerisinde pike, şapka, eldiven, zıbın, body, tulum, çorap, önlük bulunuyor. Bunlara ek olarak yedek bir takım daha gerekecektir.

Biberon, mama, bebek bezi, yalancı emzik, ıslak mendil, bebek battaniyesi yeterli olacaktır. Gelelim anne adayının ihtiyaçlarına; Emzirmeye uygun bir çift gecelik ve sabahlık takımı, bir çift yine emzirmeye uygun pijama takımı, emzirmeye uygun sütyen, ped, gögüs pedi, göğüs ucu kremi, bir çift terlik, iki çift çorap, yeteri kadar iç çamaşırı yeterli olacaktır. Bilinçsizce hazırlanan bir çanta size kalabalık ve ağarlıktan başka hiç bir şey katmayacaktır az ve öz ihtiyaçlara uygun bir çanta hazırlamak gerekmektedir.

One thought to “Bebeğinizin İlk Eşyaları Ve Hastane Çantası”

  1. daha bebeğim olmadı yeni evliyim ama tüm eşyaları hazır bebişimin her haliyle hazırım ona inşallah sağ salim kucağıma alırım

Yorumlar kapalı.