Binance Üye Sayısı Ve Binance İşlem Hacmi

Binance Nedir Ve Ne İş Yapar

Kripto paralar ve bitcoin son dönemlerde tarihinin en yüksek seviyelerine gelmiştir. Kripto paraların bu kadar değerlenmesi bu ilgiyi artırmaktadır. Her gün yeni bir projenin meydana gelmesi de hem kripto paraya olan ilgiyi hem de borsalara olan merakı tetiklemektedir. Dünyanın en büyük hacimli kripto para borsası binance son dönemlerin en çok takip edilen borsasıdır. 

Binance milyonlarca üyesi ile tüm dünyada faaliyet göstermektedir. Binance tüm resmi dillerde ve onlarca farklı para biriminde işlem yapma izni vermektedir. Bu sayede de birçok farklı ülkeden kullanıcıya hizmet vermektedir.

Binance Kimin, Nerede Kuruldu, Ne Zaman Kuruldu?

Binance her geçen gün büyüdükçe Google arama motorunda Binance kimin, nerede ve ne zaman kuruldu sorusu sık sorulan sorulardandır. Binance kuruluş tarihi ile ilgili belgelerde yer alan bilgilere göre Changpeng Zhao tarafından 2017 yılında kurulmuştur. Changpeng Zhao 2017 yılında şirketini kurmuş ve eylül ayında da faaliyete başlamıştır. 

Birçok kullanıcı Binance nerede sorusunun cevabını merak etmektedir. Binance bir Çin borsası olarak adlandırılsa da resmi olarak bir merkezi bulunmamaktadır. Çin ‘de kurulmuş olmasına rağmen daha sonra Japonya ve Malta devletlerine taşınmıştır. 

Binance Üye Sayısı Ve Binance İşlem Hacmi

Binance üye sayısı her geçen gün artmaktadır. Üye sayısında meydana gelen artış ile beraber işlem hacminde de artış olmaktadır. Binance ile ilgili yapılan araştırmalara göre  2021 Haziran ayında sistemde yaklaşık olarak yüz milyondan fazla üye bulunmaktadır. Binance işlem hacmi üye sayısındaki artışa göre hazırlanmaktadır.

Coinmarket belirli aralıklar ile gün içerisinde borsalar ve coinler hakkında bilgi paylaşmaktadır. Paylaşılan bilgilere göre binance işlem hacmine göre dünyanın en büyük borsasıdır.

Binance ‘da Nasıl Hesap Açılır?

Binance üyelik işlemlerinde büyük kolaylık sağlamaktadır. Hesap açma işlemleri online olarak yapılmaktadır. Üye olurken kullanıcılardan sadece kişisel bilgiler ile mail adresleri istenmektedir. Kayıt olma işlemlerini başarı ile tamamlayan kullanıcıların kimlik doğrulama sisteminden kimliğini doğrulatmak zorundadır.

Binance tarafından istenen kimlik doğrulama ülkeler tarafından çıkarılan yönetmelik ile düzenlenmektedir. Kimlik doğrulama yapılmadığı zaman üyelerin TRY veya token çekimi yapamamaktadır. Kimlik doğrulama ile üyelerin Binance ‘daki kazançlarını çekmeleri imkansızdır. 

Binance ‘a Nasıl Para Yatırılır?

Binance para yatırma iki farklı şekilde olmaktadır. İlk yöntemle üyeler başka borsalardan aldıkları sabit coinleri ve diğer coinleri binance borsasındaki spot cüzdanlarına gönderebilmektedir. Diğer yöntemle ise kullanıcılar binance tr uygulamasını kullanarak para yatırma ve çekme yapabilmektedir.

Kripto Para Transferi sırasında hangi borsada olursa olsun coinlerin bağlı oldukları bazı ağ sistemleri bulunmaktadır. Yanlış ağ ile ya da yanlış numara ile yapılan transferlerde kripto paranın kurtulması imkansızdır. Bu sebeple göndereceğiniz adresin ağına ve minimum token miktarına dikkat edilmelidir. Min. tutarından eksik yapılan gönderilen cüzdan tarafından kabul edilmediği ve kaybedildiği unutulmamalıdır.

Binance Güvenilir mi?

Binance sadece dünyanın en büyük borsası değildir. Aynı zamanda en güvenli borsasıdır. Binance kendi kripto para birimi olan BNB ile üyelerinin ekstra kazanç sağlaması amaçlanmaktadır. BNB şirketin, sistemin ve personelin belirli projeler için ödüllendirilmesine yardımcı olmaktadır. Binance en hızlı işlem yapılan borsa olarak dikkat çekmektedir.

Binance borsasından para çekme talebi veren kullanıcıların talepleri bir kaç dakika içinde yerine getirilmektedir. Binance güvenilir mi sorusunun cevabı olarak yapılan güçlendirmeler ve harcanan tutarlar ne kadar güvenli olduğunu göstermektedir. Binance deneyimli ve uzman teknik ekibi her geçen gün güvenlik konusunda çağ atlamaktadır. Binance en yüksek hacimli, borsa olarak sizleri de kazanmaya davet etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.