Hangi Spor Kulübü Daha Başarılıdır ?

Hangi Spor Kulübü Daha Başarılıdır ?

Hangi Spor Kulübü Daha Başarılıdır ?Türkiye’de spor denilince şüphesiz ilk aklımıza futbol gelmektedir. Bunun en büyük sebeplerinden biri ülkemiz insanlarının diğer spor dallarına verdiği önemin yetersizliğidir. Tabi bununla beraber gerek görsel medyanın gerek yazılı basının da futbola diğer sporlardan daha fazla yer vermesi, futbolu biraz daha öne çıkarmaktadır.

Dünyada 1.750 milyonun üzerinde profesyonel futbol kulübü bulunmaktadır. Bu kulüpler kendi liglerinde yaptığı müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlar neticesinde kendi sıralamalarını oluşturuyorlar. Aynı zamanda liglerini üst sıralarda tamamlayan bu kulüpler Uluslararası Organizasyonlarda da yer alarak başarılarını bu organizasyonlarda devam ettirmeye çalışıyorlar. Peki, hangi spor kulübü daha başarılıdır?

Bu sorunun cevabını tek bir spor kulübü ile sınırlandırmak imkânsızdır. Çünkü bu sene iyi olan bir spor kulübünün diğer senelerde aynı başarıları tekrar sağlamasını beklemek kolay değildir. Dünyada en başarılı kulüp 2017 yılında Real Madrid olar ak gösteriliyor. Milyon dolarlık yıldız futbolcularıyla hem kendi ligi La Liga da hem de UEFA Şampiyonlar Liginde emin adımlarla zafere yürüyorlar.

Hangi Spor Kulübü Daha Başarılıdır ?Ülkemiz futbolu son zamanlarda eskiye nazaran gelişim göstermektedir. Bunda en büyük pay şüphesiz Uluslararası Organizasyonlarda sağlanan devamlılıktır. Yapılan transferler, yeni stadyumlar, insanların futbola verdiği önem, Türkiye’de futbolu daha önemli bir yere taşımaktadır. Genele baktığımız zaman 20 lig şampiyonluğu ve 2000 senesinde kazandığı UEFA Kupası ile Galatasaray, ülkemizde en başarılı kulüp olarak görünse de, son yıllarda oynadığı güzel futbolla Beşiktaş bu başarıyı hak ediyor.

Geçen sezonu lider olarak tamamlayan ‘Kara Kartallar’ bu senede kuşkusuz ligin en güçlü şampiyon adaylarından biridir. Birçok spor otoriteri tarafından kabul gören ve her maçta üzerine koyarak oynayan Beşiktaş Jimnastik Kulübü naçizane büyük bir gelişim göstererek emin adımlarla en başarılı kulüp olarak şampiyonluğa doğru yürümektedir.